Whey protein چیست؟

Whey protein چیست؟

هنگامی که صحبت از مکمل های پروتئینی می شود، گزینه های انتخابی پروتئین نخود، سویا و موارد دیگر وجود دارد، اما موارد بخصوصی وجود دارد که احتمالا توجه بسیاری را بخود جلب می کند مانند : whey protein. دریافت پروتئین کافی بسیار حائز اهمیت است، نه تنها برای عضله سازی ، بلکه برای حفظ عملکرد و تناسب بدن. پروتئین از آمینو اسید یعنی بلوک های ساختمانی که از بافت هایی مانند عضلات، مو، پوست، ناخن ها و استخوان ها تشکیل شده است. پس اگر شما به اندازه ی کافی پروتئین دریافت نمی کنید ، بدن شما کمبود آن را حس خواهد کرد.

مجله Men’s Health توصیه می کند که آقایان روزانه به مقدار 6 تا 8 وعده غذایی به اندازه ی کف دست از غذاهای غنی از پروتئین دریافت کنند که تقریبا 30 گرم در هر وعده غذایی است. اگر شما این اندازه را رعایت نمی کنید ، ممکن است مصرف مکمل ایده ی خوبی برای شما باشد.

هنگامی که صحبت از انتخاب بهترین مکمل پروتئینی برای شما می شود ، whey protein اغلب یکی از بهترین هاست و یک پروتئین کامل است ، به این معنی که حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری بدن است (که به خودی خود تولید نمیشود و تامین آن از منابع غذایی دیگر ضروری است) که بدن شما به آنها برای ادامه ساختن پروتئین ها نیاز دارد (تشکیل شدن پروتئین).

ریاست سلامت عمومی ، متخصص تغذیه دارای پروانه رسمی و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی می گوید: “بهترین پروتئین ممکن ، پروتئینی است که تمام اسیدهای آمینه ضروری را داشته باشد و به شما این امکان را می دهد عضلات را سریعتر بسازید.”

Why protein چیست ؟

“تمام محصولات لبنی (شیر) حاوی whey protein ، یکی از پروتئین های اصلی (درکنار کازئین) در لبنیات هستند. در طی فرآوری به پودر ، شیر مایع به سر شیر جامد (کازئین) و مایع (whey protein) تفکیک میگردد.

مشخص شده است که whey protein باعث افزایش توده عضله ی بدون چربی و قدرت ماهیچه ها می شود و همچنین  توانایی بدن در ترمیم عضلات بعد از ورزش را می افزاید. آسلاندر مورنو می گوید: من به شخصه شیفته میزان تحقیقات انجام شده درمورد فراهم زیستی و ابزار زیستی  whey protein هستم. وی همچنین اضافه کرد که whey protein به طرزی باورنکردنی برای ورزشکاران در افزایش ترکیب پروتئین ماهیچه بسیار مفید است که مزایای دیگر آن از جمله کلسیم و ویتامین دی نباید از قلم بیفتد.

سه نوع whey protein وجود دارد:

کنستانتره whey protein

همانطور که از نام آن پیداست، پروتئین موجود در کنستانتره whey protein غلیظ است . و به دلیل انواع روش های فرآوری، مواد مغذی بیشتری را نسبت به سایر انواع whey protein حفظ میکند .

Whey protein جدا شده

هضم این نوع whey protein از why protein کنستانتره سریعتر است ، همچنین معمولاً با حذف کل کربوهیدرات ها ، لاکتوز نیز از بین می رود و آن را برای بسیاری از افراد با عدم تحمل لاکتوز مناسب می کند. در پی حذف بسیاری از چربی ها، بسیاری از ویتامین های محلول در چربی نیز از بین می روند. در ضمن اگر مشکل لاکتوز دارید برچسب را مطالعه کنید .

پروتئین whey نیمه هضم شده

 “این فرآیند باعث می شود ساختار بلوک های ساختمانی پروتئین های کوچک بنام  پپتیدها شکسته شوند و برای بالاترین سرعت جذب ، تقریبا به حالت از پیش هضم شده دربیاید . (اما whey protein در کل خیلی سریع هضم می شود) آلساندرو مونرو افزود : “این پروتئین نیز ، بعضی اوقات به دلیل فرآوری می تواند طعم تلخی داشته باشد. “

آیا خطری  در خصوص مصرف whey protein وجود دارد؟

Why protein می تواند برای مبتدیان باعث ایجاد آکنه شود. whey protein  می تواند تولید هورمون های ایجاد کننده آکنه را برهم بزند ، انسولین و آندروژن ها ، که می تواند تولید سبوم و غدد روغنی که باعث آکنه می شوند را بیش از حد تحریک کنند.

پروتئین آب پنیریا همان whey protein همچنین می تواند  باعث برخی از مشکلات معده شود. کسانی که که مشکل عدم تحمل لاکتوز دارند ممکن است از مصرف بیش از حد whey protein دچار گاز ، نفخ و اسهال شوند .

در موارد بسیار نادر ، افراد مبتلا به مشکلات کلیوی، ممکن است آسیب کلیه و کم آبی بدن از مصرف بیش از حد whey protein را تجربه کنند. اما به طور کلی ، “تنها یک بار مصرف بی رویه whey protein بعید است که علاوه بر ناراحتی دستگاه گوارش ، باعث بروز هر گونه مشکل تهدید کننده در زندگی شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن